Dit topic is gesloten. Dat betekent dat je hieronder niet meer kunt reageren.
Wil je over dit onderwerp in gesprek? Open dan een nieuw topic.

Medische noodzaak bril bij kinderen

 Bewerkt 
Nieuwkomer

Mijn vraag is of er sprake is van medische noodzaak voor een bril voor kinderen bij een verwijzing door een orthoptist. 

Dank alvast voor het antwoord.

mvg,
rachelle

Meer onderwerpen bekijken die zijn gelabeld met:

Medische noodzaak bril bij kinderen

OPGELOST
2 ANTWOORDEN

Re: Medische noodzaak bril bij kinderen

Fanatiekeling
Helaas is in januari 2013 in het nieuws gekomen dat brillen voor kinderen tot 18 jaar zouden worden vergoed. Dit klopt niet. Dit geldt alleen bij bepaalde, zeer ernstige, oogafwijkingen. Het is een speciale regeling voor bepaalde oogafwijkingen, die alleen met lenzen verholpen kunnen worden, en op verwijzing van medische specialist.  Op basis van deze regeling mogen kinderen sinds januari 2013 ook kiezen voor een bril ipv lenzen. Maar de vergoeding geldt alleen voor enkele ernstige oogafwijkingen of myopie(bijziendheid) erger dan -6. Zie de informatie die te vinden is in de folder hulpmiddelenzorg, artikel 3.4 p. 14. Op dit forum zijn hierover eerder vragen gesteld. Bijvoorbeeld een kind met verziendheid ( positieve lenzen): dan is er  geen recht op vergoeding. Ik denk dat in uw geval het ziekenhuis ( de orthoptist) u kan vertellen of in uw geval van mediache noodzaak sprake is. Een recept voor een bril is dus niet hetzelfde als medische noodzaak. 
In het geval het wel medische noodzaak zou zijn, blijft toch  ?53 per glas voor eigen rekening. 

Re: Medische noodzaak bril bij kinderen

Voormalig medewerker Zilveren Kruis
Hallo R.Kamp. Het antwoord dat Elze geeft klopt. Heb je nog verdere vragen?

Ik verplaats dit topic naar het forum voorwaarden en vergoedingen.